تبلیغات
وبلاگ - ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه
 
وبلاگ
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : وبلاگ
نویسندگان


ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

برترین ترفندهای دکوراسیون برای نورپردازی و ایجاد روشنایی در خانه را برایتان داریم. نورپردازی یکی از مهم‌ترین ملاک های دکوراسیون هست. با بهره گیری از برخی روش هایی که بعضا بسیار ساده و ابتدایی نیز به نظر میرسند, می‌توان محیط خانه را روشن تر, پر نورتر و بزرگ تر جلوه داد. این ترفندهای هوشمندانه میتوانند به طور کل محل زندگی شما را تغییر دهند و به محیطی جذاب تر و زیباتر تبدیل نمایند.

1. بهره گیری از نقاط نورانی محیط

به کار بردن پرده های کرکره ای, به جای پرده های پارچه ای ضخیم و تیره می‌تواند احساس طراوت و تازگی بیشتری به اتاق و محیط عمومی خانه ببخشد و در عین حال, با بهره گیری از انها از نور طبیعی خورشید هم بیشترین بهره را برد.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

به این ترتیب پنجره ها که بعنوان نقاط نورانی خانه شناخته می‌شوند, کمک بسیار بیشتری به روشن شدن اتاق ها خواهند کرد. هم‌چنین پرده های کرکره ای باعث خواهند شد که جزئیات دکوراتیو پنجره ها که در زیبایی معماری اتاق ها نقش مهمی دارند, اکثر به چشم بیایند.

کوشش کنید طرح هایی را برای پرده های کرکره ای اتاق ها گزینه کنید که بافتی مسطح و ساده دارند و رنگشان روشن و شفاف باشند. درضمن بهتر هست هماهنگی مناسبی میان رنگ کرکره ها با دیگر وسایل خانه هم برقرار باشد تا دکور خانه ظاهر بسیار بهتری پیدا کند.

2. تضادهای جذاب تیره و روشن

در اتاقی که به میزان زیادی در معرض نور طبیعی خورشید قرار دارد, می‌توان از طیف های رنگی تیره برای دکور اتاق ها و رنگ آمیزی دیوارها بهره گیری کرد. اینکار در شخصی سازی فضای خانه نقش بسیار موثری ایفا خواهد کرد و به ظاهر اتاق ها شخصیت و زیبایی بسیار خاصی می بخشد.

بعنوان همانند بهره گیری از رنگ سبز تیره جنگلی, میتواند انعکاس بسیار خوبی از رنگ های طبیعت را در خانه ایجاد کند و طراوت بسیار مناسبی را به فضای خانه منتقل نماید.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

به ویژه به کار گیری این نوع رنگ در کنار نور روشن پنجره ها, تضاد بسیار خوبی میان فضای بیرون و داخل خانه ایجاد میکند. همین طور بهره گیری از رنگ های شفاف طیف زرد در کنار رنگ های تیره نیز خالی از لطف نخواهد بود, و می‌تواند تضاد جذابی را در فضای داخلی اتاق ها به وجود بیاورد.

در چنین مواردی رنگ های تیره نوعی احساس سرزندگی و قدرت به فضا منتقل می‌کنند و رنگ های شفاف گرم هم چون رنگ زرد, در محیط تعادل ایجاد میکنند.

3. بهره گیری از رنگ های سرد در محیط های کوچک

در فضاهایی که از نظر هندسی, ظاهر منظمی ندارند و همین طور در اتاق هایی با سقف کوتاه یا سقف شیب دار, کوشش کنید بیشترین بهره را از رنگ های سرد ببرید. دیوارهای آن گونه اتاق ها را با رنگ های بسیار روشن و سرد بپوشانید و در دکوراسیون داخلی هم از وسایلی بهره گیری کنید که رنگ های بسیار روشن و متمایل به سفید دارند.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

همین طور سقف چنین اتاق هایی را هم باید با طیف های رنگی بسیار روشن بپوشانید. این رنگ ها اضافه بر این که می‌توانند به روشنایی اتاق ها بسیار کمک کنند و کمبود پنجره ها را جبران کنند, باعث می‌شوند که فضای اتاق ها بزرگ تر از اندازه حقیقی شان نشان داده شوند.

4. موزاییک های طرح دار

کوشش کنید در قسمت هایی از خانه مثل حمام و یا توالت ها, یا برخی اتاق ها, از موزاییک هایی بهره گیری کنید که دارای طرح های منظم و تکرار شونده باشند. این نوع طراحی های هندسی و با اشکال نرم موجب میشوند که فضاهای کوچک بسیار بزرگ تر از آن چه که واقعا میباشند دیده شوند و چشم ها به راحتی در محیط محدود فضا درگیر نشوند.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

به این ترتیب طول و عرض اتاق عمده کوچک به نظر نخواهند رسید. گرچه بهتر هست در بخش هایی از خانه مثل حمام, توالت, و یا آشپزخانه, از همین موزاییک ها برای پوشاندن دیوارها هم بهره گیری کنید و از تاثیر ظاهری که دارند, بهره گیری بیشتری ببرید.

5. طراحی هوشمندانه راهرو ها

راهروها و سالن های بزرگ خانه اغلب اوقات از نور طبیعی بیرون از خانه عمده بهره ای نمی‌برند. اما با انتخاب هوشمندانه کاغذ دیواری های طرح دار می‌توان محیط این بخش های خانه را بسیار روشن تر و چشم نوازتر کرد. طرح هایی هم چون اشکال هندسی زاویه دار با خطوط تیز در چنین مواردی بسیار مناسب میباشند

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

6. خطوط صاف و یکدست

بهره گیری از وسایلی با ظاهر صاف و هم‌چنین رنگ های یکدست و هم خانواده, میتواند به بهبود دکوراسیون اتاق ها بسیار کمک کند. به ویژه میتوانید دیوارهای اتاق هایی که دارای فضاهای کوچک میباشند را به دو بخش تیره و روشن تقسیم کنید. قسمت پایین دیوار راکه اغلب با میزها یا دیگر وسایل خانه پوشیده میشوند را به رنگ تیره رنگ آمیزی کنید و قسمت بالایی را با طیف بسیار روشن تری از همان رنگ بپوشانید.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

7. تزئینات آشپزخانه با قفسه ظروف

در فضای کوچک آشپزخانه می‌توانید قفسه ظروف چینی و به ویژه ظروف شفاف و روشن را روی دیوارها تعبیه کنید. به این ترتیب با به نمایش گذاشتن این ظروف میتوانید اضافه بر بهره گیری از فضاهای محدود آشپزخانه میتوانید ظاهری روشن تر به محیط ببخشید.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

8. دقت به سادگی وسایل

در انتخاب مبلمان و وسایل دکوری خانه به ظاهر ساده و بدون پیچیدگی های اضافی, دقت ویژه ای داشته باشید. به ویژه وسایل چوبی خانه که با رنگ های روشن پوشیده شده اند در چنین مواردی بسیار سودمند میباشند و به فضای اتاق ها احساس آرامش بیشتری منتقل می‌کنند.

دکوراسیون خانه

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

بهتر هست طرح های کلاسیک و ساده قدیمی برای کابینت های آشپزخانه, دراورها, قفسه های کتاب و میز های کار مورد دقت قرار گیرند. از قسمت های پایین این نوع قفسه ها میتوان بعنوان کمدهای در دار و محل قرار گیری اشیای کوچک بهره گیری کرد.

9. بهره گیری از آینه ها

قرار دادن آینه هایی با اندازه بزرگ در اتاق ها و فضای داخلی خانه هایی که دارای محیط های محدود میباشند, بسیار خوب خواهد بود. این آینه ها اضافه بر بزرگ تر نشان دادن فضای خانه میتوانند با انعکاس نور طبیعی در هنگام روز, و یا روشنایی چراغ ها در هنگام شب, محیط را بسیار روشن تر نشان دهند. گرچه بهتر هست این نوع آینه ها در محل هایی از خانه تعبیه شوند که روبروی پنجره یا در همجواری منبع نور باشند.

طراحی داخلی دکوراسیون خانه

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

10. لوسترهای بلند و خوش طرح

بهره گیری از چراغ های روشنایی که موجب جلب دقت افراد می‌شوند, می‌توانند چشم بیننده را به سمت بالا متمرکز کنند و از این روش فضای محدود اتاق ها را بزرگ تر نشان دهند. همین طور نور آن گونه چراغ ها و لوستر ها به صورت بهینه تری در فضا مورد بهره گیری قرار میگیرد.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

دکوراسیون خانه،برترین مدلهای دکوراسیون،انواع دکوراسیون جذاب،دکوراسیون شیک نورپردازیلینک منبع

مطلب ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه
http://mofidestan.ir/2017/09/01/%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه